Sobota, 07 Apríl 2018 20:00

Zborový výlet Tatry marec 2k18 - report

V sobotu 17. marca naše kroky smerovali o čosi ďalej - cieľom nášho zborového výletu sa stali Tatry, a to konkrétne Popradské pleso. Ráno o 7:15 sme sa už tradične zišli na vlakovej stanice v počte cca 19 a pol (Baghira so sebou totiž zobrala nášho štvornohého skautskeho brata Jerryho). Osobákom sme sa odviezli do Kysaku a odtiaľ rýchlikom do Štrby. Ďalej naša cesta pokračovala zubačkou, ale sotva sa pohla, už nás z oboch strán obkľúčilo stádo vysokohorských srniek. Keď sme sa vyviezli na Štrbské pleso, urobili sme si krátku prestávku, aby sme si niečo zahryzli a potom hurá ďalej - tentokrát už pešo. Chodník prudko stúpal a sem tam sa nám aj šmýkalo, lebo bol pokrytý vrstvou ľadu a rovnako, ako všetko naokolo, aj zasnežený. Všetko bolo krásne biele a ešte aj končeky vlasov nám zamrzli. Štíty hôr boli zahalené mliečne bielou hmlou, takže sme ich počas celého výletu ani raz nezazreli. Po takmer hodine a pol sme konečne došli na Popradské pleso. Naobedovali sme sa a nasledovala úžasná hra - rozdelení do tímov sme sa snažili odniesť do svojej 'dediny' čo najviac 'kvapiek vody', uniknúť pritom pred nepriateľmi a 'nenechať sa zabiť'. Všetci sme sa výborne bavili. Keď sme sa vyšantili, pobrali sme sa na cestu naspäť, ale šli sme o čosi rýchlejšie, ako predtým, lebo nám hrozilo, že nestihneme zubačku naspäť. Našťastie ale všetko dobre dopadlo, dokonca sme na ňu museli aj pomerne dlho čakať. Krátili sme si čas hraním čiernych historiek a dojednaním zvyškov. Pri prestupe v Kysaku nás prekvapil strašne silný vietor, takže aj keď nám v Tatrách nebolo zima, vymrzli sme cestou domov. Nikto však tento výlet neľutoval a všetci sme si ho parádne užili... :)

Čatka

Jedno chladné sobotné ráno sme sa zišli na vlakovej stanici, vcelku v hojnom počte (19 + pes). Došlo aj zopár odvážnych vlčiat a ešte odvážnejších rodičov, ktorí nám zverili svoje ratolesti :)
Na stanici sme stretli aj nášho bývalého člena Malého Grizliho, ktorý nám spravil spoločnosť až do Kysaku. Cesta vlakom ubehla celkom rýchlo, aj keď nie každému sa ušlo miesto, ale zvládli sme to.
V Štrbe sme rýchlo prestúpili na zubačku a hybaj hore do kopcov. Na Štrbskom plese nás už čakala pravá zimná atmosféra. Nasledoval výstup k Popradskému plesu a keďže snehu bolo neúrekom, tak nám to chvíľu trvalo.
V blízkosti Majláthovej chaty sme dali obedňajšiu prestávku a doplnili energiu. Nasledoval čas na hru. Rozdelili sme sa na 3 skupinky a snažili sa získať vodu pre svoju dedinu. Kto by povedal, že pri tom môžu praskať kosti :) v prípade oldskauta to však bola realita. Ani sa nám nenazdalo a do odchodu vlaku nezostávalo veľa času, takže nasledoval urýchlený presun späť. Skotúľať sa na Štrbské pleso bolo podstatne jednoduchšie ako cesta hore,
a tak sme stihli na stanici dojesť posledné zásoby. Cesta domov nám ubehla veľmi rýchlo a všetci sme boli spokojní, že sme si ešte užili pravú zimu. Vo vlaku z Kysaku do Prešova sme ešte stretli členov 33. zboru.

Maťo G.

Fotky z výletu.