Sobota, 07 Apríl 2018 20:35

Družinový výlet Plamienok

Náš družinový výlet Plamienok sa niesol v duchu ľudových tradícií, a to konkrétne vítania jari. Stretli sme sa o 9:00 v klubovni spoločne s pár členmi zboru, ktorí mali v pláne vykúpať sa v Toryse. My však nie - do uzlíkov sme si zabalili veci, zavesili na palice a prehodili cez plecia a spoločne s našimi vlastnoručne vyrobenými Morenami sme sa vydali k rieke. Tam už (na naše veľké prekvapenie) bolo celkom dosť ľudí (asi len takých dvesto) a všetci s nadšením očakávali odomykanie vody a pálenie Morén. Pridali sme sa k nim a pozorovali sme vodákov a aj skautov z nášho zboru, ako splavujú Torysu. Potom prišlo na rad pálenie, ale keďže fúkal veľmi silný vietor, nakoniec sme vzdali pokusy úplne Moreny spáliť a len tak sme ich hodili z mosta. Naša cesta ďalej smerovala na prešovskú Kalváriu. Tam sme niečo zjedli a následne sme hrali hry, ktorých cieľom bolo privolať jar. Najväčšou zábavou bol však obed - zo smotany sa nám po asi desaťminútovom dosť komickom poskakovaní a pokrikovaní podarilo vymútiť maslo! Bola to nie len zábava, aj nová skúsenosť a všetkým to veľmi chutilo. Potom sme sa vymrznuté a prefúkané vrátili do klubovne, zohriali sa horúcim čajom a dojedli sladkosti. Okolo druhej sme sa postupne porozchádzali domov dúfajúc, že jar už konečne príde... :)

Čatka