Štvrtok, 24 Február 2011 21:34

Disco Brekeke 2011, 12.- 13. 2.2011

Rýmovačka na začiatok: Ako je každému známe, že na chate Kanné každoročne Brekeke máme. Minulý rok v štýle kaviarňového posedenia, tohtoročné si žiadalo samé Disco opatrenia. Nevyšlo barz ale nevadi. Teda nedávno sa uskutočnila najväčšia a svojho druhu jediná oldies disco akcia na vichodnom Slovensku, ňe? Pár vetami: ide o každoročné podujatie, ktoré organizujeme pre roverov, aby sa mohli kultúrne vyžiť. Naša roverská družina Baribalov vytvorila beta- kapelu, ktorá na Brekeke hrá- áno, je to akcia so živou hudbou. Vždy. Tento rok sme sa rozhodli pre motív oldies disco a prizvali sme si aj hosťku... Pripravený program sa uskutočnil 12. až 13. 2. 2011 na Kannom, ale my sme si to tam prišli pripraviť už 11. v piatok. Počas prípravy sa nám podarilo rozbiť sklo na dverách klubovne, projektor a klavír sme zohnali až ráno a o klaviristku sme skoro tiež prišli. 12. 2.2011.

18:30- Všetci zúčastnení discofili už sledujú promo video netušiac, že opona na ktorú sa premieta o chvíľu padne a kapela, ktorá sa za ňou skrýva to rozbalí na plné obrátky. S pádom opony sa začal legendárna trsačka. Kapela odohrala 2 bloky piesní, medzi ktorými bola pauza na objednávanie si pohostenia z kuchyne, stoličkový tanec a po koncerte tombola, vyhlásenie diskáča večera a samozrejme zábava ako sa patrí. Bol som prekvapený, keď všetci do jedného hneď na druhej piesni vyskočili na parket a tak to aj ostalo pokiaľ hudba hrala. Atmosféra tvorená discoguľami, svetlami a vianočnými svetielkami kombinovaná s chatou pôsobila priam hypnotizujúco. A k tomu kostýmy v štýle 70. rokov, niektoré riadne vychytávky. Poriadna skautská párty. Po pár hodinách tancovania sa začala prejavovať únava a jeden za druhým sa pomaly odoberali preč, hoci sa vždy našiel niekto, kto objavil zatiaľ nehraný hit a tancovalo sa ďalej. Som síce človek, ktorý tancovanie nemusí, ale po príchode domov som mal 100 chutí sa vrátiť sa a poriadne to rozbaliť. Skvelí ľudia s rovnakou krvnou skupinou, atmosféra, muzika, nočná nespavosť, ale hlavne neopakovateľná a motivujúca radosť budú dôvodom, prečo nechcem zabudnúť ani na jediný moment z Brekeke disco clubu 2011.

Ďakujem bratia a sestry, za podarenú akciu! Teším sa o rok.

podpis hrub orez